Про бібліотеку

                                      Завідувач бібліотеки Бурлай Н.М.


Бібліотека ЗМАПО. Історична довідка

       Бібліотеку медичної академії післядипломної освіти було засновано у 1927 році. Основою бібліотечного фонду стали книги Єврейської лікарні (третя Одеська ), в кількості 4000 примірників. На початок Великої Вітчизняної війни книжковий фонд налічував біля 68000 одиниць. За часів гітлерівської окупації бібліотеку було знищено. В 1944 році, після відновлення функціонування інституту, вдалося зберегти лише 5000 примірників. Після війни до бібліотеки були передані видання з московських медичних закладів.
      З переїздом інституту до м. Запоріжжя, почався новий етап діяльності бібліотеки.
      Сьогодні багатогалузевим фондом бібліотеки, який складає понад 100 тис. видань, користуються близько шести тисяч читачів щорічно. Категорії читачів різноманітні: професорсько-викладацький склад, лікарі-слухачі, інтерни, аспіранти, магістри, клінічні ординатори тощо.
      Гордістю бібліотеки є фонд рідкісних видань з медицини  ХYIII-ХIХ століть, який налічує понад 1000 примірників.

Структура бібліотеки

Відділ комплектування та наукової обробки документів
Відділ обслуговування та зберігання фондів:
- абонемент
- читальний зал
- філія бібліотеки в гуртожитку
Відділ інформаційно-бібліографічний

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО БІБЛІОТЕКУ ЗАПОРІЗЬКОЇ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Бібліотека є науковим навчальним, інформаційним, культурно-просвітницьким структурним підрозділом академії.
1.2. В своїй діяльності бібліотека керується Конституцією України, Законом України „Про вищу освіту”, нормативними актами Міністерства культури і мистецтва України з питань бібліотечної справи, наказами Міністерства охорони здоров’я України, Статусом академії післядипломної освіти, цим Положенням.
1.3. Науково-методичне керівництво бібліотекою академії здійснює Державна наукова медична бібліотека Міністерства охорони України.
2. ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ
2.1. Формувати, використовувати та зберігати бібліотечний фонд відповідно до профілю академії та інформаційних запитів користувачів.
2.2. Забезпечувати повне, якісне і оперативне бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування лікарів-слухачів, аспірантів, клінічних ординаторів, лікарів-інтернів, професорсько-викладацький склад, наукових працівників та інших категорій користувачів, відповідно їх інформаційним запитам на основі широкого доступу до фондів бібліотеки і згідно правилам користування бібліотекою.
2.3. Сприяти вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого обовязку, відкритої до інтелектуального, духовного і творчого розвитку.
2.4.Пропагандувати та розкривати досягнення  медичної науки, освіти, історичної та культурної спадщини за допомогою масових форм бібліотечно-інформаційної діяльності.
2.5. Виховувати інформаційну культуру читачів.
2.6. Створювати та вести довідково-пошуковий апарат з використанням новітніх технологій.
2.7. Розширювати номенклатуру бібліотечних послуг, підвищувати їх якість на основі нових технологій, комп’ютерізації інформаційно-бібліотечних процесів.
2.8. Координувати взаємодію бібліотеки з іншими структурними підрозділами академії, співпрацювати  та взаємодіяти з науковими бібліотеками інших відомств.
3. ЗМІСТ РОБОТИ
3.1. Здійснювати бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування читачів.
3.2.  Організовувати індивідуальне обслуговування читачів на абонементі, в читальному залі, пункті видачі.
3.3.  Реалізувати можливості взаємовикористання бібліотечних фондів за допомогою МБА, міжнародного абонементу, внутрішнього та міжнародного книгообміну.
3.4. Вивчати інформаційні потреби і здійснювати оперативне забезпечення інформаційних запитів користувачів, використовуючи різні форми і методи роботи.
3.4. Підвищувати ефективність інформаційного забезпечення користувачів за рахунок взаємодії з органами медичної інформації та забезпечувати читачам доступ до інформаційних ресурсів як в Україні, так і за її межами.
3.5. Складати і готувати до видання бібліографічні покажчики, списки літератури на допомогу науковій та учбовій роботі, виконувати всі види бібліотечних довідок.
3.6. Формувати бібліотечні фонди шляхом придбання наукової, навчальної медичної літератури відповідно навчальним планам, програмам та тематиці наукових досліджень.
3.7. Забезпечувати облік збереження фонду, систематично вивчати його склад і використання, вилучати мало використану літературу.
3.8. Створювати систему довідково-пошукового апарату з метою багатоаспектного розкриття бібліотечного фонду.
3.9. Проводити роботу по розкриттю та пропаганді бібліотечних фондів.
3.10. Вивчати і впроваджувати в практику роботи інноваційні технології.
3.11. Забезпечувати підвищення професійного, загального та культурного рівня працівників бібліотеки.
3.12. Брати участь у всеукраїнських, міжнародних наукових конференціях, нарадах, семінарах з питань бібліотечної та інформаційної роботи.
4. УПРАВЛІННЯ БІБЛІОТЕКОЮ.
4.1. Управління бібліотекою здійснює завідуючий, який підпорядкований ректору / проректору / і є членом Вченої Ради.
4.2. Завідуючий бібліотеки призначається наказом ректора академії, повинен мати вищу освіту і стаж бібліотечної роботи не менше 5 років.
4.3. Права і обов’язки працівників бібліотеки визначаються посадовими інструкціями, правилами внутрішнього трудового розпорядку академії.
4.4. Структура і штат бібліотеки затверджуються ректором академії.
4.5. Керівництво академії забезпечує бібліотеку необхідним службовим і виробничим приміщенням, комп’ютерною технікою і технічними засобами, необхідним обладнанням.
4.6. Забороняється використання приміщення бібліотеки для робіт, непередбачених завданням бібліотеки.
4.7. Завдання, зміст роботи, взаємозв’язки, права і відповідальність структурних підрозділів бібліотеки визначаються положенням про них і Правилами користування бібліотекою.
4.8. Різні плани та звіти затверджує керівник академії.
4.9. Бібліотечні працівники несуть відповідальність за збереження бібліотечного фонду та майна бібліотеки відповідно до діючого законодавства.
5. БІБЛІОТЕКА МАЄ ПРАВО.
5.1. Представляти академію з питань бібліотечної та інформаційної роботи на наукових конференціях, нарадах, семінарах тощо.
5.2. Знайомитись з навчальними планами, програмами та тематикою науково-дослідної роботи кафедр, одержувати від наукового та учбового відділів матеріали та відомості, необхідні для вирішення поставлених перед бібліотекою завдань.
5.3. Розпоряджатись виділеними бібліотеці асигнуваннями. Вносити пропозиції керівникам академії, щодо структури та штатного розпису бібліотеки.

Завідувач бібліотеки                                                   Бурлай Н.М.


ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ  БІБЛІОТЕКОЮ ЗАПОРІЗЬКОЇ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ (витяг)
   Правила користування бібліотекою Запорізької медичної академії післядипломної освіти розроблено відповідно до Конституції України, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про авторське право та суміжні права», Положення про  бібліотеку Запорізької медичної академії післядипломної освіти, її цільового призначення, складу користувачів, спеціалізації бібліотечних фондів та на підставі Типових правил користування бібліотеками в Україні, затверджених наказом Міністерства культури і мистецтв України від 05.05.1999 року № 275 (зі змінами і доповненнями, внесеними наказом МКіМ України № 319 від 25.05.2001 року).
 Правила є основним документом, що регламентує взаємовідносини між користувачами і бібліотекою, визначає права і обов’язки користувачів та співробітників бібліотеки та є обов’язковим для виконання.
    Право користуватися бібліотекою академії мають професорсько-викладацький склад, наукові співробітники, працівники структурних підрозділів академії, аспіранти, клінічні ординатори, магістри, практичні лікарі (курсанти), інтерни. Особи, які не є співробітниками академії, та лікарі міста обслуговуються у читальній залі.
     Формами бібліотечного обслуговування є: абонемент, читальна зала, , а також обслуговування поза бібліотекою (філія бібліотеки).   Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, альбоми, атласи, автореферати дисертацій, медичний реферативний журнал, а також поодинокі примірники та газетивидаються для користування тільки у читальній залі. Наукова література видається професорсько-викладацькому складу та науковимпрацівникам 15 примірників строком на 1 місяць, інтернам - до 5 примірників, іншимкатегоріям користувачів - до 5 примірників на той же термін.  За кожний документ, одержаний на абонементі користувач, розписується в читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря.

Інструкція по використанню  ресурсів в електронній бібліотеці 

Стратегія
Української бібліотечної асоціації
на 2015-2018 роки
Українська бібліотечна асоціація (УБА) є незалежною всеукраїнською громадською організацією, що об'єднує на добровільних засадах колективних та індивідуальних членів, професійно пов'язаних з бібліотечною справою або зацікавлених у її розвитку.
Стратегічні цілі та завдання УБА було розроблено на основі результатів  досліджень стану бібліотечно-інформаційної галузі в Україні, матеріалів громадських обговорень, із залученням зацікавлених сторін: членів Президії та членів УБА, учасників Експертної групи УБА з представників національних та державних бібліотек України з метою вироблення узгодженої позиції та плану дій щодо реформування бібліотечної галузі, представників органів державної влади, представників міжнародних інституцій тощо. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий